Výlety po okolí Velkých Bílovic

Na výlet po okolí Velkých Bílovic.Jižní Morava je kraj bohatý na zajímavá místa.

Vydejte se na výlet na kole po vinařských stezkách, autem do Mikulova,
nebo třeba starým motoráčkem do Lednice.

Kam vyrazit?

• Lednice – Lednicko-Valtický areál, památka UNESCO, zámek, zahrady – 12 km
• Čejkovice – Templářské sklepy – 8 km
• Valtice – Valtické sklepy – 19 km
• Mikulov – Mikulovský zámek, Svatý kopeček, jeskyně – 26 km
• Mikulčice – Vykopávky Velké Moravy – 15 km
• Pálavské vrchy – 18 km
• Novomlýnské nádrže – koupání i rybolov – 16 km
• Vinařská naučná stezka Velkých Bílovic – přímo v místě
 

Podívejte se na ceny ubytování a rezervujte hned

Velké Bílovice – největší vinařská obec České republiky

Velké Bílovice - největší vinařská oblast v ČR.Velké Bílovice (německy Billowitz) je město v okrese Břeclav v Jihomoravském kraji, 10 km severně od Břeclavi. V roce 2011 zde žilo 3 875 obyvatel. Město náleží k mikroregionu Lednicko-valtický areál. První osídlení této lokality je doloženo z neolitu, první písemná zmínka pochází z roku 1306. Status města Velké Bílovice obdržely v roce 2001.

Oblast severně a západně od města je tradiční vinařskou oblastí, v současné době se svými více než 800 ha největší vinařskou oblastí v České republice. Velké Bílovice jsou tradičním vinařským městem, což dokládají i vinařské atributy na znaku a praporu. Vyrazte za památkami Velkých Bílovic, podívejte se do vinných sklípků nebo po místních památkách.

Číst dál: Velké Bílovice – největší vinařská obec České republiky

Motoráčkem do Lednice

Motoráčkem do Lednice.Vyrazte motoráčkem do Lednice. Zámek Lednice je na pravém břehu Dyje, přibližně 12 km východně od Mikulova. Zámek s rozlehlou zahradou patří mezi nejkrásnější komplexy v České republice. Lednické panství získali roku 1249 Lichtenštejnové a patřilo jim bezmála 700 let.

Dnešní podobu získal zámek při rozsáhlé rekonstrukci z poloviny 19. století v slohu imitujícím anglickou tudorovskou gotiku. Došlo tak k rekonstrukci původního renesančního zámku z 16. století kolem něhož byla již tehdy rozsáhlá zahrada.

Významnou úpravou prošel zámek koncem 17. století, kdy byl barokně upraven podle plánů významného italského architekta Domenica Martinelliho a Jana Bernarda Fischera z Erlachu. Zámecká budova je bohatě novogoticky zdobená.

Číst dál: Motoráčkem do Lednice

Mikulov - město vinařů

Mikulovské náměstí lemované podloubím.Udělejte si výlet do Mikulova, na Svatý kopeček. Mikulov (německy Nikolsburg) je město v okrese Břeclav v Jihomoravském kraji. V roce 2010 jej obývalo 7 485 obyvatel.

Městu vévodí zámek, který se vypíná na skále, kolem níž stojí městská zástavba. Na východě se nad Mikulovem vypíná Svatý kopeček, ze severu vrch Turold – výběžek Pálavy.

Západní strana se otvírá do roviny, na jižní se nedaleko od města nachází Šibeniční vrch, pod ním rybník Šibeník. Co vás v Mikulově čeká?

Číst dál: Mikulov - město vinařů

Vzhůru na Pálavu neboli Pavlovské vrchy

Masiv Pálava.Už jste byli na Pálavě, na místě, v jehož okolí filmaři točili známý snímek Bobule? Pavlovské vrchy, někdy také Pálava – oba názvy odvozeny od obce Pavlov – jsou vápencovým útvarem, který se táhne na jihu Moravy od obce Pavlov 20 kilometrů na jih okolo Mikulova až ke státním hranicím s Rakouskem.

Vápenec, ze kterého se hřeben skládá, vznikl v druhohorním moři. Zemské síly jej vyzvedly do výše až 549 metrů nad mořem alpinským vrásněním. Díky zachovalosti původní krajiny se v oblasti vyskytují velmi vzácní živočichové a rostliny. Pavlovské vrchy jsou součástí CHKO Pálava, která je severní částí Biosférické rezervace Dolní Morava pod ochranou UNESCO.

Oblast nepřetržitě obývají lidé už po mnoho tisíc let, o čemž svědčí mnoho archeologických nálezů. Na území Pavlovských vrchů se nachází několik přírodních rezervací ochraňujících zdejší velmi cenné území.

Číst dál: Vzhůru na Pálavu neboli Pavlovské vrchy